logo

KINEZIOTAPING, TEJPOVÁNÍ

Popis

Kineziotaping je velice vyhledávaná technika, která se používá v regeneraci i rehabilitaci. Zvyšuje léčebné a ozdravné procesy a prodlužuje účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie jak svalového systému. Dnešní sportovní svět se bez kineziotapingu prakticky již neobejde.

V dnešní době se můžete setkat s termíny jako kineziotaping, tejpování, páskování, taping, kinesiotejping, zatejpovat, otejpovat apod. Ve všech případech to znamená metodu, která v soušasnosti pomáhá většinou sportovcům. K aplikaci se používají bavlněné pružné pásky, které se přikládají na bolestivý sval, napínají pokožku, zmírňují citlivost vůči bolesti a zvyšují lymfatický odtok a přítok. Pro klienta je tejp díky své pružnosti pohodlný po celou dobu aplikace.

Kineziotejpy jsou elastické pásky ze 100% bavlny, které jsou opatřeny pryskyřicovým lepidlem. Pásky jsou hypoalergenní, dobře odvádějí vlhkost, jsou prodyšné, dobře přilnavé a umožňují pohyb. Mají vlastnosti blížící se kůži - prodyšnost, roztažnost, díky čemuž jsou velmi dobře snášeny.

Kdy je vhodné tejpování

při bolestech kloubů, páteře, svalů a šlach
vyrovnává nesprávné držení těla
při sportu jak profesionálním, tak i rekreačním
po úrazech,při rekonvalescenci a rehabilitaci

Aplikace tejpů

Pásku nanášíme na suchou a odmaštěnou pokožku. Lepíme pod mírným tahem na napnutý sval. Před nalepením kineziotejpy nastřihneme podle potřeby. Tyto tejpy jsou opatřeny termosenzibilním lepidlem, které je po nanesení na pokožku nutné „zažehlit“ třením ruky. Při aplikaci je nutné počítat s tím, že lepicí vlastnosti mohou být sníženy např. nadměrným ochlupením. V takovém případě je vhodné oblast nejdříve oholit, aby byla zajištěna perfektní přilnavost. Takto „nalepen“ vydrží tejp 3 - 7 dnů, kdy se obvykle mění za nový. Doba léčení a aplikace závisí na momentální potřebě. Obvyklá doba je kolem pěti týdnů.

Účinky tejpování

zlepšení funkce svalu
zlepšení funkce kloubu
zmírnění otoků
tlumení bolesti

Kdy není tejpování vhodné

akutní zánětlivé a horečnaté stavy
nádorové onemocnění
zánět žil
rozsáhlé křečové žíly
akutní alergická reakce
srdeční onemocnění
ekzémy, mokvavé a plísňové rány, krvácející poranění na kůži
v těhotenství
FAJNE MASÁŽE
Tyršova 12
Moravská Ostrava
702 00