logo

BAŇKOVÁ MASÁŽ, BAŇKOVÁNÍ

Historie baňkování

Baňkování, nebo také vakuoterapie, má dlouhou a bohatou historii. Jedná se o efektivní léčebnou metodu s hlubokými kořeny, kterou Číňané používají už po staletí. Koluje rčení, že akupunktura a baňkování vyléčí polovinu vašeho problému.

Účinky masáže

Baňkování Vás zbaví nepříjemně ztuhlých svalů a docílí velmi intenzivního prokrvení buněk a svalové tkáně. Tato metoda dokáže také detoxikovat organismus a někdy zlikvidovat problémy se zánětem průdušek, zažíváním nebo  močovým měchýřem.

Jak baňkování provádíme

Při baňkování používáme skleněné nebo vakuové plastové baňky, které jsou konstruovány tak, aby usnadnily průchod krve, podpořily průběh krevního oběhu, odsávaly z těla škodlivé látky aj. Odsávací vakuové baňky různých velikostí potom přikládáme na tělo. Baňky necháme přiloženy po určitou dobu nebo je posouváme po příslušných částech těla. Při posouvání baňkami se provádí tzv. anticelulitidní masáž kdy baňky působí tak, že tukové váčky při posouvání pod kůží praskají a tuk z těchto váčku se vstřebá do lymfatického systému, odkud se vyplaví ven z těla.

Kdy a pro koho je masáž nevhodná - kontraindikace

při vážných srdečních potížích a při potížích s krevním tlakem
při onemocnění trombózou
pokud máte otevřené rány nebo hnisavé infekce
pokud trpíte gangrénami nebo křečovými žilami

Co je třeba ještě vědět

Po aplikaci baněk (zvláště při aplikacích, kdy se baňky nechají stát) mohou zůstat modřiny (hematomy), které se po několika dnech beze zbytku odhojí a zmizí. Baňkování je proto vhodnější absolvovat v období od podzimu do jara, kdy jsou hematomy ukryty pod oblečením.
FAJNE MASÁŽE
Tyršova 12
Moravská Ostrava
702 00